Кулеба заявив, що Німеччина планує посилити свої позиції в Європі за рахунок “Північного потоку-2”

17 Квітня 2018, 09:47

Постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба заявив, що Німеччина планує зміцнити свої позиції в Європі за рахунок будівництва "Північного потоку-2". Про це він повідомив в ефірі "5 каналу".

 

Водночас, за словами Кулеби, не можна відкидати версії, що Берлін  не хоче втрачати "центрове місце в Європі", стаючи осторонь від поставок газу із США.

 

"Німеччина має можливість, м'яко кажучи, істотно зміцнити свої позиції, реалізувавши проект "Північний потік-2". Зміцнити їх усередині Європи. І хоча Ангела Меркель (канцлер Німеччини – Ред.) особисто є великим прихильником ідеї об'єднаної Європи, Німеччина є локомотивом європейського союзу, але й національні інтереси ніхто не скасовував в жодних таких історіях. Тому в боротьбі очевидно, що німці зважують і перспективи, і політичну математику американського проекту, і російської пропозиції і з якихось, можливо, не відомих нам до кінця причин вони вважають, що російська пропозиція більш приваблива", – наголосив Кулеба.

 

Він також зазначив, що Україна не боїться порушувати на всіх рівнях питання "Північного потоку-2".

 

"Наступного тижня відбудеться сесія Генасамблеї Європи у Страсбурзі, там теж лунатиме тема "Північного потоку-2". Україна організовує спеціальний захід", – додав Кулеба.

 

Як повідомлялося 16 квітня, міністр економіки Німеччини Петер Альтмаєр заявив, що підтримує будівництво "Північного потоку-2", однак з врахуванням інтересів України. 

 

10 квітня канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що будівництво газопроводу "Північний потік-2" неможливе без ясності щодо транзитної ролі України. Крім того, вона зазначила, що "Північний потік-2" "це не просто економічна проблема, тут є і політична складова".

 

Нагадаємо,  27 березня компанія "Північний потік-2" (Nord Stream-2 AG) отримала дозвіл на будівництво та експлуатацію газопроводу в німецькій вільній економічній зоні. Згодом, 5 квітня уряд Фінляндії також видав дозвіл на будівництво газопроводу "Північний потік-2" у своїй винятковій економічній зоні.