Куди можуть втягнути нашу армію й суспільство?

19 Травня 2010, 17:20

 

Під час свого офіційного візиту в Україну президент Російської Федерації Дмитро Медвєдєв натякнув про бажаність участі нашої держави в ОДКБ. Договір про колективну безпеку Росія вже давно сватає багатьом колишнім радянським республікам. Імперська логіка – зрозуміла і не потребує зайвих слів чи обурень. Ми чудово усвідомлюємо, чим це може обернутися проти України.
 
Однак усвідомлення мало. Особливо у світлі останніх подій: постійного прогинання нової влади України перед північним сусідом.
Але бити на сполох усе одно потрібно. Бодай з простого міркування. Якщо країни-учасниці Північноатлантичного альянсу проти своїх суспільств, тобто – проти своїх громадян, військову силу не застосовують, то ситуація з ОДКБ істотно відмінна. Армія та силовики неодноразово накидалися на мирні демонстрації, в якій брали участь платники податків – ті, хто власне утримує армію та правоохоронні органи. Перші симптоми авторитарності нової української влади красномовно підтверджують думку про те, що їй значно ріднішим буде «азійський» стиль гамування свого суспільства, а не правила конституційної демократії, які сповідують у цивілізованому світі.
 
Якщо наше суспільство й надалі залишатиметься млявим щодо одіозного та прискореного українсько-російського «зближення» в дусі Янукович-Медведєв, то не за горами той час, коли наші діти опиняться в країні, яку від цивілізованого Заходу буде заслонювати чергова «залізна завіса». За всі роки незалежності України така небезпека як ніколи реалістична.