Кучма: за наполяганням бойовиків початок перемир’я перенесли на 16 годин

16 Лютого 2015, 10:22

Бойовики ставили багато вимог під час перемовин у Мінську, зокрема й щодо безумовної капітуляції українських військ на дебальцевському плацдармі, але врахували тільки одне їхнє побажання. Про це розповів другий президент України, представник України у тристоронній контактній групі Леонід Кучма під час інтерв'ю.

За його словами, контактна група в Мінську мала підписати документ разом з лідерами терористів Олександром Захарченком та Ігорем Плотницьким, а потім, передати його чотирьом президентам Владіміру Путіну, Франсуа Олланду, Ангелі Меркель і Петру Порошенку.

«Контактна група мала разом з Олександром Захарченком та Ігорем Плотницьким підписати цей документ, передати його чотирьом президентам, вони мали вийти до преси, благословити цей документ і сказати: «Хлопці, давайте далі жити дружно». Однак коли ми сіли за стіл підписувати документ, Плотницький і Захарченко  заявили, що вони нічого підписувати не будуть, їх не влаштовує договір», – повідомив Кучма.

За словами колишнього президента, бойовики почали з того, що, нібито, наші військові в котлі в Дебальцевому і вони мають здати зброю.

«Після перерви учасники контактної групи внесли до документа єдину зміну, «хоча зауважень з боку Донбасу було багато», – зазначив він.

«Єдина зміна – замість 8:00 14 числа, перемир'я мало настати опівночі 15 числа. Це єдине, що змінилося», – додав Кучма.

Головним проривом мінських переговорів другий президент вважає те, що «ми посадили за стіл європейців, Путіна і Україну. І Путін узяв на себе відповідальність за ті документи, які були підписані. Одна справа, спостерігати з боку, інша справа підписати угоду».

Як відомо, переговори голів держав у Мінську тривали з 19:30 11 лютого до ранку 12 лютого.

Спочатку лідери держав спілкувалися наодинці. Пізніше до них приєдналися голови МЗС та учасники делегацій.

Згодом лідери країн знову продовжили спілкуватися наодинці.

Також у столиці Білорусі тривали перемовини контактної групи за участі ОБСЄ, представника України, другого президента Леоніда Кучми, посла РФ в Україні Міхаіла Зурабова і представників «ДНР» і «ЛНР».

Читайте також: Повний текст документів, ухвалених на переговорах в Мінську