Кучма вважає, що «секір башка» за «закарлючки» в протоколах вирішила б післявиборчі проблеми

Акценти
6 Листопада 2012, 18:43

Колишній Президент України Леонід Кучма вважає, що усі проблемні питання парламентських виборів слід було вирішити до 31 жовтня. Про це 6 листопада Кучма сказав журналістам.

Відповідаючи на запитання, як він оцінює процес підбиття підсумків парламентських виборів, Кучма сказав: «Маємо те, що повинні мати».

«Оті закарлючки, які ставилися у неділю, їх можна і необхідно було вирішити максимум до 31-го числа», – заявив Кучма.

За його словами, тоді б Україна отримала добрі слова від усіх європейських спостерігачів.

«Усі повинні знати, що якщо ти порушив правила гри, то секір башка», – пояснив екс-президент.

На запитання, як би він вчинив сьогодні, якби був президентом, Кучма відповів, що завжди мав бажання жити і працювати за законом.

«Перемагати треба так, щоб не було необхідності звертатись до судів», – заявив він.

За його словами, дуже прикро, що Україна опинилася у такій ситуації.

«Україна знаходиться сьогодні у такому стані, що ми не повинні давати приводи ні Заходу, ні Сходу на нас показувати пальцем», – сказав Кучма.

Як повідомлялось, 6 листопада низка глав європейських держав та міжнародних організацій закликали українську владу пришвидшити встановлення результатів парламентських виборів і вжити необхідних заходів для якнайшвидшого їх оприлюднення.

Водночас, об’єднана опозиція не визнає результати виборів, поки опозиційним кандидатам не повернуть вкрадені мандати, оскільки вважають, що рішення ЦВК щодо неможливості встановити результати виборів у 5-ти проблемних округах і звернення до Верховної Ради із пропозицією провести на цих округах перевибори прийнято всупереч волевиявленню громадян України, які зі значною перевагою проголосували за кандидатів від опозиції.

Нагадаємо, 5 листопада,ЦВК ухвалила постанову про неможливість встановити достовірні результати виборів в одномандатних округах: 94, 132, 194, 197, 223. ЦВК пропонує провести повторні вибори у цих округах і звернутися до Верховної Ради з відповідною пропозицією.

У відповідь Верховна Рада рекомендувала ЦВК самостійно призначити повторні вибори у проблемних округах.

90