"Я підтримую пропозицію, що новий уряд за нинішніх політичних і економічних умов має бути суто технічним. Це має бути команда професіоналів, яка не орієнтуватиметься на певні політичні сили або фігури, а зможе взяти під контроль нинішню соціально-економічну ситуацію в державі. А ця ситуація, без перебільшення, катастрофічна", – сказав Кучма.
Він переконаний, що новий уряд має "показати реальну ситуацію в економіці і, головне, виробити реальну програму її виправлення", яка передбачатиме, зокрема, непопулярні заходи.
Кучма також вважає, що в нинішній ситуації відповідальність разом з урядом має взяти на себе й парламент.
"Бажано, щоб керувала урядом людина без політичних амбіцій. Якщо буде ухвалено рішення про формування "технічного" уряду, то, за великим рахунком, кандидатура його керівника не має принципового значення. Головне, щоб вона не викликала категоричного неприйняття не лише в парламенті, а й у суспільстві загалом і, бажано, в наших основних зовнішньополітичних партнерів", – вважає Кучма.
Він не виключає, що, можливо, такому уряду необхідно надати відповідного статусу, наприклад, рішенням парламенту при затвердженні урядової програми.
"У будь-якому разі, цей уряд має бути готовий принести себе в політичну жертву заради порятунку економіки країни", – впевнений Кучма.
Він також зазначив, що в ситуації, яка склалася в Україні, відставка уряду Азарова сталася запізно.
"Це лише затягнуло й загострило кризу", – підкреслив Кучма.
Як повідомлялось, Партія регіонів скликає своїх народних депутатів до Києва на 13-14 лютого, нібито для проведення позачергової сесії Ради, на якій мають призначити новий уряд.
Нагадаємо, раніше опозиція заявляла, що депутатів від Партії регіонів активно обробляють, в тому числі із застосуванням погроз, проголосувати за кандидатуру Андрія Клюєва як прем’єр-міністра.
Раніше спікер Володимир Рибак не виключив проведення позачергового засідання парламенту цього тижня, якщо будуть підготовлені зміни до Конституції.