КСУ звинуватив НАЗК в самоусуненні від виконання своїх повноважень

12 Листопада 2020, 17:18

Конституційний суд звинуватив Національне агентство з запобігання корупції (НАЗК) в самоусуненні від виконання власних обов'язків. Цим НАЗК порушує антикорупційне законодавство. Про це сказано в заяві КСУ, оприлюдненій у четвер, 12 листопада.

 

В КСУ відзначили, що НАЗК систематично прикриваються рішенням Конституційного суду від 27 жовтня, через що постійно порушують антикорупційне законодавство і самоусуваються від виконання повноважень.

 

"Нерозуміння рішення суду або його усвідомлене помилкове трактування в результаті призводить до негативних наслідків в цілому. Тому наголошуємо, що КСУ з клопотанням учасника конституційного провадження може роз'яснити порядок виконання рішення суду. Право на таке клопотання мають суб'єкт подання, президент і глава парламенту", – відзначили в суді.

 

Нагадаємо, 27 жовтня КСУ визнав неконституційною кримінальну відповідальність за неправдиві дані в деклараціях та скасував низку повноважень НАЗК. Внаслідок цього рішення НАЗК закрило реєстр е-декларацій. 

 

29 жовтня Кабмін ухвалив розпорядження, яким зобов'язав НАЗК відновити доступ громадянам до реєстру декларацій чиновників та забезпечити механізм їхньої спецперевірки.