КСУ заявив, що НАЗК направило до суду клопотання про закриття провадження щодо Тупицького

11 Листопада 2020, 18:14

Конституційний суд України заявив, що Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) направило до суду клопотання про закриття провадження у справі голови КСУ Олександра Тупицького з метою уникнення юридичної відповідальності за свої незаконні дії. Про це у середу, 11 листопада, йдеться на сайті КСУ.

 

У Суді зазначають, що НАЗК 11 листопада розмістило інформацію про скерування до суду клопотання про закриття проваджень у 62 справах, в одній з яких фігурантом є голова КС.

 

"Водночас НАЗК не вказало, що це провадження стосується не протоколу про вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією стосовно голови КС, який, до речі, ніколи не складався, а позову Тупицького до НАЗК щодо незаконності дій його посадових осіб та спростування поширеної ними неправдивої інформації. Власне з метою уникнення юридичної відповідальності за свої дії НАЗК скерувало вказане клопотання про закриття провадження до суду", – наголошується в повідомленні КС.

 

У КС також заявляють, що "жодних протоколів стосовно голови КС НАЗК не складало та не вручало, як це передбачено чинним законодавством".

 

Також у повідомленні зазначено, що судді КС виступають за те, щоб уже складені НАЗК стосовно них протоколи про вчинення адмінпорушень, пов'язаних із корупцією, суди розглядали по суті.

 

"Це дасть змогу у законний спосіб довести неправомірність дій НАЗК", – резюмують у КС.

 

Як повідомлялося, Держбюро розслідувань (ДБР) розслідує кримінальне провадження щодо голови Конституційного суду Олександра Тупицького. Воно стосується державної зради та незаконного відчуження земельної ділянки на території Криму за законами РФ.