Конституційний суд України заборонив українському уряду своїми постановами скорочувати витрати на утримання судів та зарплати суддів, оскільки таке право має виключно Верховна Рада. Про це повідомляє прес-служба КС України.
11 липня суд офіційно оприлюднив прийняте 8 липня рішення у справі за конституційним поданням Верховного суду щодо відповідності Конституції (конституційності) окремого положення пункту 11 Прикінцевих положень закону про держбюджет-2016.
Читайте також: Журналісти показали, на яких автівках їздять українські судді – інфографіка
«Визнати таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним), положення пункту 11 прикінцевих положень закону України" Про державний бюджет України на 2016 рік "від 25 грудня 2015 № 928-VIII в тій частині, яка передбачає, що норми і положення закону України" Про судоустрій і статус суддів "… застосовуються в порядку і розмірах, встановлених Кабінетом міністрів України, виходячи з наявних фінансових ресурсів державного та місцевих бюджетів і бюджету Фонду соціального страхування України», – йдеться в резулятивній частині рішення КС України.
Також в рішенні суду визначається, що зазначене положення держбюджету 2016 «визнано неконституційним, втрачає чинність з дня ухвалення Конституційним судом України цього рішення».
Крім цього, рішення Конституційного Суду України є обов'язковим до виконання на території України, остаточним і не може бути оскаржене.
Конституційний суд виходив у своєму рішенні з того, що повноваження уряду створювали колізію, тобто порушували принцип перерозподілу влади.
Нагадаємо, раніше КСУ визнав неконституційним обмеження максимального розміру пенсій суддів у відставці.