КСУ заблокував призначення керівних кадрів органів влади, у тому числі переможців місцевих виборів – НАЗК

29 Жовтня 2020, 09:37

Конституційний Суд України позбавив НАЗК доступу до державних реєстрів, необхідних для проведення спеціальної перевірки декларацій кандидатів на керівні посади до органів влади. Про це йдеться в коментарі Національного агентства із запобігань корупції.

 

У НАЗК пояснюють, що без цієї перевірки жоден керівник державного органу не може бути офіційно призначений. КСУ фактично заблокував реалізацію результатів місцевих виборів. Оскільки призначення  кандидатів обраних на посади, зокрема голів обласних, районних рад та їх заступників, можливе лише після проходження ними спецперевірок.

 

«Конституційний Суд своїм рішенням не лише знищує антикорупційну систему в Україні, а й паралізує роботу органів місцевого самоврядування та всього державного апарату», —  зазначив Голова НАЗК.

 

Нагадаємо, що Конституційний суд оприлюднив рішення від 27 жовтня стосовно неконституційності ст. 366-1 Кримінального кодексу, яка передбачає відповідальність за недостовірне декларування. Внаслідок цього Національне агентство з питань запобігання корупції закриває реєстр електронних декларацій на виконання рішення Конституційного суду.