КСУ визнав неконституційним указ про призначення Ситника головою НАБУ

28 Серпня 2020, 20:13

Конституційний суд визнав неконституційним указ президента про призначення Артема Ситника директором Національного антикорупційного бюро. Про це йдеться у рішенні суду, опублікованому на сайті відомства у п’ятницю, 28 серпня.

 

 «Визнати таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним), Указ Президента України «Про призначення А. Ситника Директором Національного антикорупційного бюро України» від 16 квітня 2015 року № 218/2015», – йдеться в документі.

 

Зазначається, що КСУ доходить висновку, що «призначення президентом керівника органу, який за своїми повноваженнями функціонально належить до органу виконавчої влади, призведе до розбалансування системи стримувань і противаг, порушення функціонального розподілу влад та фактичної зміни форми державного правління, передбаченої Конституцією України».

 

Таким чином, указ суперечить вимогам частини четвертої статті 5, статті 6, частини другої статті 19, пункту 92 статті 116 Конституції України.

 

Повідомляється, що цей указ втрачає чинність з дня ухвалення КСУ цього рішення.

 

«Рішення Конституційного Суду України є обовʼязковим, остаточним та таким, що не може бути оскаржено», – йдеться в тексті.

 

Представник президента в КС Федір Веніславський в «Українській правді» назвав очікуваним рішення КС.

 

«По Ситнику також обґрунтоване рішення, оскільки у президента немає конституційних повноважень призначати директора НАБУ», – сказав він.