КСУ відкрив провадження щодо розпуску Ради

30 Травня 2019, 19:57

Конституційний Суд України на засіданні 4 червня визначить форму провадження у справі щодо указу президента про розпуск Верховної Ради восьмого скликання. Про це у четвер, 30 травня, йдеться у порядку денному, оприлюдненому на сайті КСУ.

 

Зокрема зазначається, що 4 червня на засіданні Великої палати Конституційного Суду відбудеться "розгляд питання щодо визначення форми конституційного провадження у справі за конституційним поданням 62 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) Указу Президента України "Про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України та призначення позачергових виборів".

 

Як повідомив у Facebook народний депутат Максим Бурбак, Конституційний Суд України зареєстрував провадження за заявою групи нардепів, які потребують визнати незаконним указ президента Володимира Зеленського про розпуск Верховної Ради.

 

Він опублікував лист судді-доповідача Віктора Кривенка, в якому повідомляється про відкриття конституційного провадження.

 

 

 

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський 21 травня підписав указ "Про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України та призначення позачергових виборів". 

 

21 травня президент Зеленський провів зустріч з лідерами фракцій і заявив, що головним аргументом для розпуску Ради є дуже низька довіра громадян України до цієї інституції. Також Зеленський під час консультацій про розпуск парламенту запропонував внести зміни в закон про вибори народних депутатів. 

 

20 травня на урочистому засідання Верховної Ради VIII скликання новообраний президент України Зеленський склав присягу українському народу і офіційно вступив на посаду – отримав посвідчення президента, нагрудний знак, гербову печатку і булаву. Він став шостим президентом незалежної України.