Конституційний суд України завершив розгляд у формі усного слухання справи за конституційним поданням 57 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України закону про засади державної мовної політики від 3 липня 2012 № 5029-VI (так званий "закон Колесніченка-Ківалова") і перейшов до закритої частини процесу.
Повідомляється, що 13-14 грудня КС провів два засідання по цій справі. Судді заслухали залучених в якості фахівців заступника члена Європейської комісії "За демократію через право" Сергія Головатого, директора Інституту української мови НАН України Павла Гриценка та заступника голови Координаційної ради з питань застосування української мови в усіх сферах суспільного життя при Міністерстві культури України Тараса Марусика.
Також 14 грудня у засіданні взяли участь в якості свідків народні депутати 6-го скликання Іван Заєць, Юрій Кармазін, Юрій Кендзьор, Юрій Ключковський та Микола Томенко.
Потім, після заключного слова представників сторін процесу, КС перейшов у режим закритого розгляду подання.
Нагадаємо, Верховна Рада ухвалила ініційований Партією регіонів законопроект "Про засади державної мовної політики" 3 липня 2012 року. 8 серпня Віктор Янукович підписав цей закон, а також доручив Кабінету Міністрів створити робочу групу для розроблення пропозицій із вдосконалення законодавства про порядок застосування мов в Україні. Закон набув чинності 10 серпня, він передбачав можливість офіційної двомовності в регіонах, де чисельність нацменшин перевищувала 10%.
23 лютого 2014 року Рада скасувала «мовний закон». За законопроект №1190 про визнання таким що втратив чинність "Закону про засади державної мовної політики" проголосувало 232 нардепа.
У лютому 2015 року Конституційний суд України відкрив провадження за конституційним поданням 57 народних депутатів України щодо відповідності «мовного закону» Конституції України.