КСУ надав висновок щодо конституційності підпорядкування президенту НАБУ і ДБР

17 Грудня 2019, 19:23

Конституційний суд визнав частково неконституційними положення законопроекту №1014, що передбачає право президента призначати й звільняти керівників Національного антикорупційного бюро та Держбюро розслідувань. Про це йдеться у висновку суду.

 

Як зазначається, суд визнав законопроект таким, що не відповідає вимогам частини першої статті 157 Конституції та відповідає вимогам частини другої статті 157, статті 158 Конституції.

 

«У разі ухвалення законопроекту його положення можуть порушити баланс конституційних повноважень між президентом та Кабінетом міністрів, фактично створивши паралельну виконавчу владу, підпорядковану президенту. Будь-яке порушення принципу поділу влади, що призводить до її концентрації, у тому числі суміщення не належних певним органам державної влади функцій, порушує гарантії прав і свобод людини і громадянина», – йдеться в повідомленні.

 

Як зазначається, опосередковане підпорядкування НАБУ та ДБР президенту через призначення і звільнення керівників створить загрозу незалежності цих органів та призведе до концентрації виконавчої влади у президента.

 

Нагадаємо, 29 серпня законопроект №1014 ініціював президент Володимир Зеленський.