Згідно з даними Національного інституту статистики Португалії, минулого року у пошуках роботи за кордон виїхало близько 24 тис португальців. Головними «країнами-роботодавцями» стали Франція, Швейцарія, Великобританія та Люксембург. Проте за оцінкою незалежного Обсерваторію з Міграції, ця цифра може бути значно вищою і досягати 70 тис осіб.
Бажання виїхати за кордон найчастіше висловлює молодь. Більше 57% молодих португальців шукає роботу за кордоном. Натомість місце на португальському ринку праці займають бразилійці, вихідці з африканської республіки Кабо-Верде (Республіка Зеленого мису – колишня колонія Португалії) та українці. Лише 2010 року кількість трудових мігрантів в Португалію склала 27,5 тис людей.
Загалом у Португалії, де кількість населення сягає 10,6 мільйонна, на сьогодні проживає близько 150 тис бразилійців, 120 тис вихідців з Кабо-Верде та близько 100 тис українців.
Рівень безробіття в країні досягнув рекордної позначки за останні 30 років та склав 12,6%. Безробітною в основному є молодь у віці 18-24 років, що у відсотковому відношення складає 27%.
Нагадаємо, Португалія стала третьою з 17 країн Єврозони після Ірландії і Греції, яка звернулася за кредитом до країн-членів ЄС та Міжнародного Валютного Фонду (МВФ) у зв'язку зі складною економчною ситуацією. МВФ погодився прокредитувати країну на 26 мільярдів євро.
Керівник Єврогруп (голова ради міністрів країн Єврозони) Жан-Клод Юнкер сказав, що готовий виділити Португалії 75 млрд євро, якщо Лісабон таки попросить про допомогу.
Як повідомлялося, 1 квітня президент Португалії Анібал Каваку Сілва розпустив парламент і призначив позачергові вибори на 5 червня після того, як прем'єр-міністр Жозе Сократеша подав у відставку 23 березня.
Попередні результати виборів, що відбулися у неділю, 5 червня, у Португалії показують, що соціал-демократична партія країни отримала понад 40% голосів та перемогла правлячу партію в.о. прем’єр-міністра Жозе Сократеса