“Кримських дезертирів” можуть обміняти на заарештованих у РФ українців – адвокат

13 Лютого 2018, 17:08

Адвокат Валентин Рибін повідомив, що засуджених колишніх військових Олександра Баранова та Максима Одинцова можуть обміняти на українців, заарештованих у Росії. Про це в вівторок, 13 лютого, пишуть Українські Новини.

 

"Ймовірність їх (Баранова та Одинцова – Ред.) обміну найближчим часом дуже висока", – заявив Рибін.

 

Водночас адвокат відмовився назвати, на кого конкретно будуть обміняні засуджені екс-військові.

 

Як повідомлялося, у Києві суди оголосили вироки в справі "кримських дезертирів" Олександра Баранова та Максима Одинцова, яких звинувачують у державній зраді та дезертирстві. Так, Одинцова засудили до 14 років позбавлення волі, а Баранова – до 13 років.

 

Нагадаємо, військовослужбовці Максим Одинцов і Олександр Баранов були затримані у результаті проведення спецоперації СБУ 20 листопада 2016 року на адміністративному кордоні з Кримом. Проходячи службу в одній з військових частин на території Криму, під час окупації півострова вони не виконали наказ прибути на нове місце служби і залишилися на окупованій території, тим самим вчинивши дезертирство. Згодом вони уклали контракти про проходження військової служби у ЗС РФ. Під час допиту, за словами глави СБУ Василя Грицака, затримані визнали провину.

 

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров назвав затримання СБУ військовослужбовців «незаконною провокацією».

 

Генеральне консульство Росії в Одесі направило українській стороні ноту з проханням надати копії документів, що засвідчують особу і громадянство затриманих на адмінкордоні з окупованим Кримом Олександра Баранова та Максима Одинцова.

 

Розгляд кримінального провадження стосовно Одинцова розпочався у лютому 2016 року в Дарницькому райсуді Києва. Захист клопотав про об’єднання двох справ в одну, проте суд відмовив.