Кримську журналістку допитували за статтею про невизнання анексії Криму – адвокат

13 Березня 2015, 19:59

Кримінальну справу, в рамках розслідування якої сьогодні проводився обшук у квартирі батьків журналістки Наталії Кокоріної та її допит у ФСБ, порушено за статтею, внесеної в КК Росії після анексії Криму.

Ідеться про статтю 280.1, яка встановлює відповідальність за "публічні заклики до здійснення дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності Російської Федерації".

Як повідомив адвокат Джеміль Темішев, кримінальну справу порушено за публікаціями «Центру журналістських розслідувань».

За словами адвоката, зокрема, йдеться про матеріал про батальйон «Крим», який розцінений як "публічний заклик до здійснення дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності Російської Федерації".

Темішев повідомив, що Кокоріну допитували у ФСБ як свідка. У підсумку здійснено вилучення деяких документів, а також ноутбука журналістки.

Стаття 280.1 була внесена до Кримінального кодексу РФ невдовзі після окупації Криму і набула чинності в травні 2014 року і встановлює, по суті, відповідальність за невизнання анексії Криму. Відповідно до статті 280.1 публічні заклики, спрямовані на порушення територіальної цілісності РФ, вчинені з використанням засобів масової інформації або електронних або інформаційно-телекомунікаційних мереж, включаючи мережу «Інтернет», караються обов'язковими роботами на термін до 480 годин з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років чи позбавленням волі на термін до п'яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на термін до трьох років.

Як повідомлялося, 13 березня ФСБ затримала кримську журналістку.

Того ж дня у Криму ФСБ проводили обшуки у низки журналістів "Центру журналістських розслідувань".

Голова МЗС України Павло Клімкін та представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Дунья Міятович закликали кримську «владу» звільнити затриману кореспондентку. Крім того, ОБСЄ назвала репресіями дії кримської «влади» щодо журналістів.

Читайте також: Півострів репресій: залякування проукраїнських активістів, боротьба з кримськими татарами та "націоналізація" підприємств