Кримський заповідник - найстаріший і найбільший заповідник Криму. Знаходиться серед найвищих гірських вершин, включно з Чатир-Даг, Демір-Капу, Кемаль-Егерек і Роман-кош - найвищу гору Криму.
Рослинність у цьому заповіднику налічує понад 1200 видів. Тваринний світ представлений більш ніж 200 видами хребетних, багато з яких занесені до природоохоронних книг і червоних списків, також тут мешкає близько 70 видів пернатих.
На території Кримського заповідника знаходиться 300 джерел, найзнаменитіший з яких - Савлух-су, вода в ньому багата на мікроелементи і, особливо, срібло. На території заповідника знаходиться близько 80 культурних та історичних пам'яток.
Ялтинський природний заповідник тягнеться від Фороса до Гурзуфа більш ніж на 40 км і розташований на схилах Кримських гір.
Заповідник «Мис Мартьян» - найменший заповідник Криму, розташований на однойменному мисі.
Казантипський заповідник являє собою унікальний геологічний об'єкт. Розташувався він на північному сході Кримського півострова і названий на честь однойменного мису Казантип, сполученого з півостровом тонким перешийком.
Карадазький заповідник славиться своєю головною визначною пам'яткою - єдиним в Європі згаслим вулканом Карадаг, зберігшого сліди процесу виверження, що відбулося 150 млн років тому! Заповідник був заснований у 1979 році на базі наукової станції
Опукський природний заповідник розташувався на піщаній смузі, що відокремлює солоне озеро від західного схилу гори Опук.