"Ми вимагаємо негайної відставки Анатолія Могильова з посади голови ради міністрів Криму, як посадової особи, яка вчиняє цілеспрямовані дії на розпалювання в кримському суспільстві міжнаціональної ворожнечі і політичного протистояння", – йдеться в резолюції.
Як наголошується в документі, мітингувальники звертаються до президента, Верховної Ради та Кабінету міністрів із закликом дати згоду на проведення Міжнародного форуму з відновлення прав кримськотатарського народу і прийняти тим самим допомогу міжнародного співтовариства в поверненні та облаштуванні кримських татар на своїй батьківщині.
У документі наголошується, що по закінченню більше 2 десятків років з моменту проголошення незалежності, в Україні не прийнято жодного закону, спрямованого на відновлення політичних, соціально-економічних і культурних прав корінного народу Криму на створення умов для його відродження та збереження на рідній землі.
З метою кардинальної зміни такої ситуації і залучення міжнародного співтовариства у надання допомоги Україні у вирішенні соціальних і правових питань, пов'язаних з поверненням татар на батьківщину, Меджлісом протягом 3 років була проведена велика робота з проведення міжнародного форуму.
"Цю ідею цілком підтримала переважна більшість європейських країн, Рада Європи, ОБСЄ, а також США і Канада. На жаль, з боку офіційної влади до теперішнього часу все ще не послідувало чіткої згоди на проведення форуму… що не може не сприйматися кримськими татарами як небажання керівників держави відновити права корінного народу Криму", – йдеться в резолюції.
Крім того, учасники мітингу відзначили, що відсутність в Україні законів про відновлення прав кримськотатарського народу споруджує нові перешкоди в облаштуванні репатріантів і прирікає десятки тисяч кримських татар на проживання в місцях вигнання, а також створює підгрунтя для цілеспрямованих дискримінаційних дій з боку влади.
Також у резолюції наголошується, що "останнім часом у Криму прокотилася хвиля етнічних чисток в органах державної виконавчої влади, припинилася робота з облаштування сотень селищ компактного облаштування кримських татар. Замість відкритого і чесного діалогу між владою і кримськотатарським народом, в особі обираних ними органів – курултаю і меджлісу кримськотатарського народу, кримська виконавча влада і безпосередньо голова ради міністрів Криму Могильов вдаються до принципу "розділяй і володарюй", намагаючись тим самим не тільки внести розкол серед кримських татар, а й розпалити в кримському суспільстві протистояння між людьми різних національностей та політичних устремлінь".
Учасники мітингу в резолюції заявили про свою готовність і далі домагатися повного відновлення прав кримських татар, зберігаючи єдність і згуртованість навколо курултаю і формованих ним органів національного самоврядування.
Мітинг завершився виконанням гімну України та національного гімну кримських татар.