Компанія "Таврида Електрик", виробничі потужності якої розташовані в окупованому Севастополі, нещодавно виконала низку замовлень для сланцевої шахти в Естонії. Про це повідомляється на сайті компанії.
Згідно з повідомленням, роботи включали прокладку кабелів, поставки підстанцій і налагодження всього устаткування.
"Таврида Електрик" здійснила поставку комплектних розподільних пристроїв для найбільшої сланцевої шахти в Естонії, що належить компанії "Enefit Kaevandused AS". У зв'язку з інтенсивним освоєнням шахти, замовник вирішив побудувати нову наземну підстанцію. "Таврида Електрик" реалізувала в 2016 році проект електропостачання дренажних насосів, які контролюють рівень талої води в шахті на глибині 66 метрів", – йдеться на сайті компанії.
Про вартість робіт не повідомляється.
Читайте також: Непідвладні санкціям. Як турбіни Siemens опинились в окупованому Криму
Компанія "Таврида Електрик" має центральний офіс в Москві і філії в різних регіонах РФ, але її виробничі потужності розміщені в окупованому Криму. До захоплення півострова Росією "Таврида Електрик" була зареєстрована в Севастополі і належала Олексію Чалому – одному з лідерів так званої "кримської весни", внесеного в санкційні списки ЄС і США.
Олексій Чалий, на фото праворуч від Путіна
"Тавриду Електрик" Чалий заснував у Севастополі в 1990 році. Компанія спеціалізується на розробці і виробництві інноваційної комутаційної техніки, комплектних розподільних пристроїв, протиаварійної автоматики та засобів для автоматизації розподільних мереж. У червні 2015 року Чалий заявляв "Комерсанту", що продав "Тавриду Електрик" майже відразу після анексії Криму. Однак жодних доказів не навів. У російських ЗМІ його досі вказують як власника цієї компанії. Про те, що бізнес Чалого продовжує працювати в Естонії і США не дивлячись на санкції, зокрема повідомляло російське видання «Вєдомості».
Крім того, після окупації Криму компанія була перереєстрована в Україні під назвою "Таврида Електрик Україна". Впродовж останнього часу вона встигла виграти низку судових процесів проти українських компаній.
Нагадаємо, 4 серпня ЄС ввів санкції проти заступника міністра енергетики РФ і низки партнерів Siemens через скандал навколо поставок турбін Siemens в анексований Крим.
5 липня агентство Reuters повідомило, що Росія доставила газові турбіни виробництва німецької Siemens в окупований Крим, на який поширюються санкції Євросоюзу, що забороняють постачання на півострів енергетичних технологій для європейських компаній.
У Siemens заявили, що зможуть сформулювати позицію щодо подальшої роботи в Росії після того, як отримають відповіді на поставлені компанією питання щодо турбін її виробництва у анексованому Криму. При цьому німецький концерн також звернувся до Арбітражного суду Москви з позовом проти російських компаній.
21 липня Siemens офіційно підтвердив, що всі чотири газотурбінні установки, поставлені влітку для електростанції в російському місті Тамань, були незаконно переміщені в анексований Крим.