Українська Гельсінська спілка з прав людини застерігає Офіс Генерального прокурора та Службу безпеки України від політичних рішень у ході слідства у так званій справі Сергія Стерненка та вважає кримінальне переслідування активіста політично вмотиваним. Про це 11 червня написали у відкритій заяві.
"УГСПЛ вважає такі дії очільників правоохоронних органів кричущим порушенням принципів правосуддя. Ми закликаємо Державне бюро розслідувань перевірити та розслідувати озвучену в ЗМІ інформацію щодо політичного тиску у справі Сергія Стерненка", – зазначили в УГСПЛ.
Правозахисники додали, що такі рішення і дії зі сторони правоохоронних органів, а тим більше їх очільників, неефективне розслідування та політичний тиск на слідство тягнуть за собою порушення Конвенції про захист прав і основоположних свобод. Вони пояснили, що багаторічний правозахисний досвід свідчить про те, що рано чи пізно причетність до таких порушень окремих осіб стає явною, а оцінку їм дають міжнародні судові інстанції.
Раніше зазначали, що активісту та колишньому лідеру одеського "Правого сектору" Сергію Стерненку вручили клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді цілодобового домашнього арешту.
Нагадаємо, 24 травня 2018 року невідомі скоїли напад на одеського активіста, керівника громадської організації "Небайдужі" Сергія Стерненка, один із нападників загинув. Медики доставили активіста до операційної. За його словами, нападників було двоє. Один втік, інший – отримав від Стерненка смертельний удар ножем.
Прокуратура впродовж двох років не вбачала у діях хлопця під час третього нападу злочину, допоки у березні 2020-го на посаду генпрокурора не прийшла Ірина Венедіктова, яка в інтерв’ю журналістам «Української правди» заявила, що підозра Стерненкові буде: або за умисне убивство, або за умисне убивство при перевищенні меж необхідної самооборони. Згодом активіст отримав три повістки до Служби безпеки: дві заднім числом і ще одну – на 18 травня.
18 травня Стерненко повідомив, що залишається в статусі потерпілого у справі про смерть його нападника.
9 червня Стерненко прийшов до Служби безпеки України, але підозру йому не вручили.
11 червня співробітники Національної поліції перекрили під'їзди до приміщення Головного управління Служби безпеки України та не пропускають туди людей.Там активісту та колишньому лідеру одеського "Правого сектору" Сергію Стерненку збираються оголосити про підозру.
11 червня Сергію Стерненку в СБУ оголосили підозру про умисне вбивство та незаконне носіння холодної зброї.