КРУ знайшло у концерна «Укрспирт» мільярдні порушення

24 Лютого 2011, 11:30

Працівники КРУ перевірили 67 державних підприємств, що входять до складу концерну, та провели 439 зустрічних звірок у суб’єктів господарювання, які мали правові відносини з цими підприємствами.

Зокрема, впродовж 2008-2009 років та 9 місяців 2010 більшість фінансових порушень (902 млн грн.) на концерні була допущена під час закупівель за державні кошти товарів, робіт чи послуг.

Як наслідок, закупівля сировини за завищеними цінами призвела до збитків спиртових заводів на загальну суму 13,9 млн грн.

Подібні випадки виявлено на підприємствах Волинської, Житомирської, Івано-Франківської, Київської, Львівської, Полтавської, Рівненської та Чернігівської областей.

Під час ревізії КРУ виявило приховану приватизацію майна державних підприємств концерну «Укрспирт» шляхом доведення їх до штучного банкрутства, отримання кредитних ресурсів у комерційних банках із передачею державного майна у заставу та стягнення наявної заборгованості із заробітної плати його працівникам за рішенням суду у результаті реалізації державного майна комерційним структурам.

Фінансові та матеріальні втрати становлять 36 млн грн. 

За результатами ревізій 71 посадову особу притягнуто до адміністративної відповідальності, до правоохоронних органів передано 65 матеріалів ревізій, за результатами розгляду яких наразі порушено 9 кримінальних справ та 7 матеріалів ревізії – долучено до раніше порушених кримінальних справ.

Довідка. До концерну «Укрспирт» входять 92 підприємства, 10 з яких перебувають у стадії ліквідації та 6 підприємств – не займаються господарською діяльністю. З господарських підприємств 44 підприємства є прибутковими, решта – збиткові.