Під час «нормандського» саміту 9 грудня в Парижі президент Володимир Зеленський і президент РФ Владімір Путін погодили низку спільних кроків для «зближення» між Україною й Росією. Але що справді стоїть за домовленостями, запитує видання Bild у статті за вівторок, 10 грудня.
Зокрема, видання зазначає, що в Зеленського й Путіна є певні спільні риси. Вони тезки, обоє невисокого зросту, мають юридичну освіту й раптово з’явилися в політиці своїх країн нізвідки. «І ще дещо поєднує двох президентів: вони обоє обдаровані актори. Різниця в тому, що Зеленський звик демонструвати свої навички в театрі й кіно. А Путін віддає перевагу іншій сцені – світовій політиці».
«Роками володар Кремля дурить нас!», – йдеться в статті.
Відтак Bild наводить низку подій, до яких Росія заперечує свою причетність. Мова йде про війну в Україні, яку Москва називає «внутрішнім українським конфліктом», збиття літака рейсу MH17 над Донбасом, замах на життя колишнього шпигуна Сергія Скрипаля у Великій Британії, вбивство громадянина Грузії у парку посеред Берліна. Зазначається, що коли антидопінгова організація WADA виключила Росію на чотири роки з Чемпіонатів світу й Олімпійських ігор, прем’єр-міністр Росії Дмитро Медведєв звинуватив WADA в участі у змові проти Росії.
Як відомо, зустріч у «нормандському форматі» – саміт лідерів України, РФ, Франції та Німеччини щодо врегулювання ситуації на Донбасі. Саміт почався 9 грудня у Єлисейському палаці в Парижі. Участь у ньому брали президент Володимир Зеленський, президент РФ Владімір Путін, канцлерка Німеччини Ангела Меркель та французький президент Еммануель Макрон.
За результатами саміту сторони погодили низку аспектів: це три додаткові ділянки розведення до кінця березня 2020 року, обмін «всіх на всіх», впровадження «формули Штайнмаєра» в українське законодавство, проведення ще однієї «нормандської зустрічі» через чотири місяці.