Кредитори не дали грошей на газовий термінал Каськіва

11 Березня 2013, 20:57

Держпідприємство також скасувало тендер на виконання передпроектних та пошукових робіт щодо національного проекту "LNG Україна – створення інфраструктури постачання скрапленого газу в Україну".

Терміни прийняття заявок по цим торгам кілька разів продовжувалися, в результаті тендер відмінили через "відсутність необхідності у закупівлі товарів, робіт і послуг".

Раніше планувалося, що в рамках передпроектних робіт підрядник підготує основні компонувальні і проектні рішення морської і наземної частини LNG-терміналу, схему руху танкерів-газовозів, погодить розміщення терміналу, траси каналу і т.д.

У прес-службі Держінвестпроекту заявили, що скасування тендерів пов'язане з "прискоренням реалізації національного проекту "LNG термінал".

"Реалізація першого етапу проекту буде здійснена за рахунок використання сучасної технології FSRU в партнерстві з американською компанією Excelerate Energy. Таке рішення дозволить забезпечити поставку газу на територію України вже в наступному році. Оголошений раніше тендер був орієнтований на більш тривалі рішення – наземне базування терміналу, яке буде реалізовано не раніше, ніж через три роки на другому етапі реалізації проекту", – процитувала прес-служба керівника координаційної ради нацпроекту LNG термінал Сергія Євтушенка.

Як відомо, Держінвестпроект 26 листопада 2012 року підписав угоду про співпрацю з іспанською Gas Natural Fenosa в рамках будівництва LNG-терміналу в Одеській області. З іспанської сторони документ підписав Джорді Сарда Бонвехі, який раніше також фігурував у якості представника компанії Enegas (Іспанія), нібито зацікавленої в інвестуванні в український LNG-термінал.

Після цього компанії Gas Natural Fenosa і Enegas заявили, що жодних документів не підписували, а Джорді Сарда Бонвехі не є їх представником. Іспанські компанії також додали, що не розглядають питання участі в консорціумі з будівництва LNG-терміналу в Україні.

Згодом журналісти провели розслідування і зясували , що Бонвехі є лижним інструктором і права підписувати цей документ не мав.

Кабінет міністрів створив комісію з розслідування обставин підписання угоди про співпрацю в реалізації національного проекту «LNG-термінал», навколо якого розгорівся скандал.

Позначки: