Переговорний процес щодо реструктуризації $ 19 млрд зовнішнього боргу між Україною та її кредиторами може ускладнитися після того, як власники українських євробондів назвали неприйнятною останню пропозицію Мінфіну. Про це 5 серпня повідомило видання Bloomberg з посиланням на власні джерела.
Як повідомляється, очолюваний компанією Franklin Templeton комітет власників держборгу планує організувати зустріч з представниками України наступного тижня, відмовившись від вже анонсованих на 6 серпня переговорів у Лондоні.
У статті зазначають, що, якщо сторони не дійдуть згоди щодо реструктуризації найближчим часом, Україні, ймовірно, доведеться накласти мораторій на наступний платіж в межах погашення зовнішнього боргу, запланований на 23 вересня.
Аналітики Bank of America Merrill Lynch прогнозують, що сторони перемовин зупиняться на списанні 20% боргу України.
Читайте також: Міжнародні кредитори закликали МВФ не списувати зовнішній борг України
«Іншим виходом може бути мораторій, який з наближенням вересня стає все більш ймовірним», – зазначили в банку.
На думку експертів лондонської компанії Societe Generale SA, так звана «стрижка», про яку український уряд намагається домовитися з кредиторами, може сягнути 30%.
Нагадаємо, раніше раніше Україна попросила кредиторів погодитися на списання 40% основної частини боргу та прийняти нові облігації, прив'язані до її економічних перспектив. Група приватних інвесторів, які володіють майже $9 млн зовнішнього боргу Києва не пристала на пропозицію.
Читайте також: Іноземні кредитори прогнозують Україні успіх з виплатою держборгу і продовжують купувати облігації – WSJ
Через кілька місяців з початку перемовин компанія Franklin Templeton, яка володіє часткою суверенного боргу України в $ 7 млрд, погодилася списати 5% від загальної суми заборгованості.
У вівторок, 4 серпня, Міністерство фінансів направило Спеціальному комітету кредиторів оновлену пропозицію щодо реструктуризації суверенного та гарантованого державою боргу. Крім того, український уряд запросив кредиторів на переговори в Лондон 6 серпня.