Кравчук вважає, що законом про референдум можна відкрити скриньку Пандори

30 Листопада 2012, 14:51

"Якщо зміни (в Основний закон – Ред.), то я б не заперечував, але не нову Конституцію. Це не передбачено XIII розділом (XIII розділ Основного закону "Внесення змін до Конституції України" – Ред.)", – сказав Кравчук на прес-конференції в п'ятницю, 30 листопада, в Києві.

Кравчук допускає, що окремі політсили можуть спробувати використати референдум в сумнівних цілях, що не цілком відповідають інтересам України.

"Інше питання – чи можна використовувати закон (про референдум) у якихось, скажімо, неблагородних цілях або сумнівних, або небезпечних для української держави загалом? Усе можна використовувати, будь-який закон", – сказав він.

"Тому що сформульований закон, його можна використовувати. Ми, прийнявши цей закон, не маючи достатньо високої культури політичної і єдиної свободи політичної щодо багатьох питань, можемо відкрити скриньку Пандори", – підкреслив екс-президент.

Зокрема, на думку Кравчука, на референдум можуть бути винесені такі питання як можливість вступу України в Митний союз Єдиного економічного простору (Росія, Білорусь, Казахстан), приєднання України до союзу Росії й Білорусі, вступ України в НАТО, питання про державну мову тощо.

Він вважає, що новий закон не вповні узгоджується з чинною Конституцією, і цю проблему потрібно вирішувати.

Як повідомлялося, 27 листопада президент Віктор Янукович схвалив урегулювання проведення всеукраїнських референдумів.

Опозиція вважає, що прийняття закону про врегулювання процедури проведення всеукраїнських референдумів спрямовано на забезпечення вступу України в Митний союз Єдиного Економічного Простору (Росія, Білорусь, Казахстан).

Читайте також: Українська влада симулює виконання рекомендацій Венеціанської комісії