Кравчук вважає, що закон про референдум був прийнятий з порушенням Конституції

21 Червня 2013, 14:13

"Я вважаю, що закон про референдум був прийнятий з порушенням 13 розділу Конституції", – сказав екс-президент.

Також Кравчук зазначив, що його думку розділяє і Європейська комісія "За демократію через право" ("Венеціанська комісія"), яка також у своєму висновку відзначила низку невідповідностей цього закону європейському законодавству.

У той же час він підкреслив, що висловив тільки свою суб'єктивну думку й не може спрогнозувати рішення усієї Конституційної асамблеї з цього питання.

"Це значить, що потрібно допрацьовувати закон про всеукраїнський референдум, щоб він відповідав чинній Конституції", – сказав Кравчук.

Нагадаємо, раніше член Венеціанської комісії Пітер Пачолай зазначив, що чинний закон про референдум у випадку його застосування на практиці «може підірвати стабільність і законність конституційного процесу в Україні».

Венеціанська комісія вважає, що закон «Про всеукраїнський референдум» не відповідає міжнародним стандартам. «Можна сказати, що практично безмежний перелік питань, які можуть бути винесені на референдум, згідно із законом, є проблематичним з точки зору міжнародних стандартів, які чітко зазначають, що референдум не має використовуватися для підриву встановленого Конституцією розподілу влади», – наголошує комісія.

У листопаді 2012 року Верховна Рада ухвалила закон про всеукраїнський референдум, який визначає, що президент проголошує всеукраїнський референдум за народною ініціативою, якщо його ініційовано з додержанням встановлених Конституцією та законами України вимог щодо організації і порядку проведення всеукраїнського референдуму за народною ініціативою.

В опозиції вважають, що за допомогою референдуму президент Янукович прагне змінити політичну систему країни та зміцнити свою владу.