Кравчук вважає, що будь-який президент України не подобатиметься Росії

Акценти
30 Листопада 2012, 16:11

Відповідаючи на запитання журналістів з приводу того, чи був тиск з боку президента СРСР Михайла Горбачова, коли в Україні на референдум виносилось питання про незалежність держави, Кравчук сказав: «Зараз інколи, слухаючи російських лідерів, коли вони оцінюють діяльність українського президента Віктора Януковича або в перемовинах в Москві з Миколою Азаровим, там набагато більше тиску, ніж було тоді в Радянському Союзі з боку Михайла Горбачова».

За словами Кравчука, за роки незалежності в Україні вже змінилися чотири президенти, і він не може сказати, що хтось з них «подобався» Росії.

«Ясно, Кравчук розвалив Радянський Союз – не годиться. Прийшов Кучма – поки якісь речі робив назустріч, то був більш-менш, а коли почав виконувати повноваження Президента України, то на зустрічі з Єльциним, той сказав, що, мовляв, коли ви були прем’єром, то ви були більш покладистим. Прийшов Ющенко – ну зрозуміло, навіть і говорити вже не доводиться. Прийшов Янукович – ЗМІ пишуть, що врешті-решт Україна буде з нами. А де вона зараз? Вона на цій землі, на цій планеті. То чому з нами, разом в одній комунальній квартирі?» – додав колишній глава держави.

За його словами, «не буде в Україні президента, який би підтримувався б Росією, російським бомондом, навіть на рівні російської влади», не кажучипро політичні сили.

«Коли Президент Росії Володимир Путін каже, що Україна – це неприродна держава, то про що можна далі говорити?» – підкреслив Кравчук.

Як повідомлялось, експерти вважають, що головною метою візиту президента Віктора Януковича до Москви 22 жовтня була демонстрація своїм виборцям, що у стосунках із Росією все гаразд. Разом з тим Янукович дав зрозуміти ЄС, що Україна може переорієнтуватися на Митний союз.

90