"У 2003 році українці й поляки зуміли переконати одне одного прийняти спільний документ (щодо Волинської трагедії). Але тоді Україна не була такою вразливою у міжнародному плані. Коли вони відчули, що ми слабкі в ідеологічному, духовному, політичному планах як єдина нація, то зрозуміли, що з нами можна вже говорити іншою", – зазначив Кравчук.
"Якщо влада не розуміє, що коли вона не може об'єднати країну, виставити на світло позицію народу, не може сказати, що ми єдині й будемо захищати свої національні й стратегічні інтереси, тоді люди навколо нас і усередині нас будуть робити все для того, щоб принизити країну, поставити на коліна. Отут поляки і почали використовувати. Ми мовчимо, а вони працюють", – сказав він.
За його словами, попередні заяви України й Польщі були переглянуті, а поляки вважають, що винна лише українська сторона.
"Моя думка така: вивчати ці теми потрібно спільно. Поляки цього не хочуть", – додав екс-президент.
У зв'язку з цим він вважає, що Україна повинна провести аналіз і підготувати свою оцінку тих подій.
Однак він наголосив, що два народи не повинні посваритися через це.
Як відомо, Сейм Польщі напередодні 70-ї річниці Волинської трагедії відмовився визнати геноцидом польського народу події 1943 року на Волині, однак підтримав формулювання "етнічна чистка з ознаками геноциду".
Волинська обласна рада назвала таку резолюцію Сейму Польщі антиукраїнською та шовіністичною.
Раніше 148 депутатів від Партії регіонів і КПУ надіслали листа до спікера Сейму з проханням визнати Волинську трагедію геноцидом, здійсненим українцями проти поляків.
Депутат польського Сейму Мирон Сич заявив, що депутати ВР від фракції Партії регіонів та КПУ не мають права звертатись до польського парламенту з проханням визнати Волинську трагедію геноцидом.