Кравчук під час засідання суду у Відні заявив, що Фірташ підтримував Януковича

30 Квітня 2015, 20:11

Олігарх Дмитро Фірташ підтримував екс-президента Віктора Януковича. Про це у Відні під час судового засідання у справі про екстрадицію Фірташа в США заявив, даючи свідчення, перший президент України Леонід Кравчук.

За словами Кравчука, Фірташ відіграє значну роль в Україні і "має великий вплив".

"Вважаю, що Фірташ є дуже впливовою фігурою в Україні", – зазначив Кравчук. 

Впливовість Фірташа Кравчук пояснив наявністю у нього "серйозних активів", а також тим, що  Фірташ є головою Федерації роботодавців України і власником телеканалу "Інтер".

При цьому Кравчук зазначив, що Фірташ підтримував Януковича за часів його президентства, а не екс-прем'єра Юлію Тимошенко, яка відбувала покарання у колонії .

"Підтримка велася через телеканал "Інтер", – зазначив Кравчук. 

Також Кравчук зазначив, що у 2013 році Фірташ підтримував лідера парламентської фракції "УДАР" Віталія Кличка.

На думку Кравчука, Фірташ "потрапив в таку ситуацію, що став предметом ігор, які ведуться маленькими і великими геополітичними гравцями".

Також, говорячи про судовий розгляд справи Фірташа, Кравчук висловив думку, "щоб його доля вирішувалася в Україні".

Як відомо, сьогодні, 30 квітня, у Відні  почалося судове засідання, на якому буде вирішено, чи видасть Австрія Сполученим Штатам Фірташа. Перший президент України Леонід Кравчук, мер Києва Віталій Кличко та екс-глава адміністрації президента Януковича Сергій Льовочкін є свідками у справі про екстрадицію Фірташа в США в Земельному суді Відня у кримінальних справах.