Краснову підготували підозру у державній зраді

3 Березня 2016, 17:19

Голові руху «Азов-Крим» вже підготували підозру за статтею 111 Кримінального кодексу про державну зраду. Про це під час брифінгу розповів керівник Апарату СБУ Олександр Ткачук.

«Слідчі прокуратури та СБУ сьогодні оголосили про підозру пану Краснову в скоєнні злочинів, передбачених статтями 258 і 111 – (відповідно, терроризм, – Ред.) державна зрада… Сьогодні ми оголосили йому про підозру у тих злочинах, про які ми говорили спочатку – робота на російські спецслужби, на шкоду інтересам нашої держави», – сказав Ткачук.

Він пояснив, що раніше СБУ оголосила підозру в незаконному зберіганні зброї через те, що у матеріалах стосовно Краснова наявні елементи під грифом «секретно».

«Не дивлячись на елементи державної зради пана Краснова, ми пред'являємо йому звинувачення поки лише по 263 статті частині 1 – «незаконне зберігання зброї»… Те, що ми вам показували, і сьогодні показуємо, є в матеріалах справи, проте має гриф «секретно», тому експертна комісія повинна ухвалити рішення щодо зняття грифу для того, щоб їх могли прочитати як судді, так і адвокати і могла бути ознайомлена громадськість», – додав Ткачук.

Він зазначив, що у суддів Шевченківського суду немає повноважень, які дозволяють їм розглядати документи з грифом «секретно».

Нагадаємо, раніще Краснову спробували вручити підозру у залі суду, однак у цей момент він упав з ознаками утрати свідомості.

Наразі на сторінці руху «Азов» у мережі Twitter повідомили, що Краснов нібито перебуває у реанімації.

У свою чергу в СБУ заявили, що куратором Краснова у Росії був активіст кремлівського руху «Наші» і працівник ГРУ ГШ РФ Константін Голосков.

Нагадаємо, Станіслава Краснова та Оксану Шелест затримали 28 лютого.

Крім того, СБУ звинуватила Краснова у передачі списків полку «Азов» російським спецслужбам, а також в тому, що він отримав від російських кураторів завдання підготувати вбивство активіста на адміністративному кордоні з окупованим Кримом з метою дестабілізувати ситуацію.

Краснов розповів, як його затримали і катували спочатку в лісі, а згодом у СБУ.

2 березня Краснова звільнили з-під варти, оскільки за три доби так і не висунули звинувачень.

Цього ж дня суд почав засідання щодо обрання запобіжного заходу, проте Краснова госпіталізували, оскільки він був сильно побитий, і суд продовжився без його присутності.