Зовнішні фактори найближчим часом можуть змінитися на вкрай негативні для української економіки в її теперішній формі. І Україна ризикує зненацька виявити, що нинішня «складна економічна ситуація» була насправді гребенем економічного відновлення. Про це на сторінках Тижня пише економічний експерт Олександр Крамар.
За його словами, над світовою економікою, особливо її сировинним сектором, усе загрозливіше згущується небезпека чергової циклічної кризи всепланетарного масштабу. У нинішніх реаліях вона може бути спровокована й загостренням суперництва між ключовими економічними центрами світу. А з посиленням економічної кризи найпотужніші країни можуть значно активніше вдаватися до обмежень на торгівлю, що врешті-решт боляче вдарить по сировинній та, особливо, напівфабрикатній складових українського експорту.
- Читайте також: Крамар: Україні важливо не допустити масового напливу трудових іммігрантів для компенсації вибулих заробітчан
«Відновлення завершене, однак відштовхнутися від дна й вийти на стрімкі темпи зростання в середовищі дедалі агресивнішої боротьби за власне «місце під сонцем» можна лише за умови кардинальних змін пріоритетів у державній політиці. Час відмовлятися від філософії перерозподілу й паразитування на дедалі менших залишках національного багатства й переходити до курсу на нарощування національного багатства й вироблення таких принципів його розподілу, які змушували б кожного брати якомога активнішу участь у його примноженні», – наголосив Крамар.
Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»