Крамар: “Попри дефіцит вугілля на електростанціях його видобуток в країні й далі стрімко зменшується”

Економіка
27 Жовтня 2021, 15:12

Після того, як Тиждень привернув увагу до закриття Держстатом інформації про ситуацію із видобутком енергетичного вугілля, Міненерго опублікувало інформацію, яка дає уявлення про масштаб обвалу його видобутку у вересні. Про це повідомляє автор Тижня Олександр Крамар.

Читайте також: Замінити труби кораблями

Зокрема, у вересні 2021 року видобуток енергетичного вугілля марки ДГ (довгополум'яне газове) був на 122 тис. т меншим, ніж цього ж місяця торік. Марки Г (газове) – також на 180 тис. т менше, аніж у вересні 2020-го. Таким чином загальні втрати сягнули 300 тис. т. При цьому найбільший обвал видобутку спостерігається на шахтах Міненерговугілля. Без урахування Добропілля-видобуток, яке ДТЕК повернуло державі лише наприкінці минулого року, видобуток енергетичного вугілля на державних шахтах (152 тис. т) був у вересні на 48 тис. т меншим, аніж у вересні торік. А шахти Добропіллявугілля видобули у вересні лише 40 тис. т енергетичного вугілля, тобто на 73 тис. т менше, аніж у вересні торік (113 тис т).

Читайте також: Україна нарощує імпорт вугілля та зменшує його власний видобуток

Нагадаємо, це відбувається у той час, як генеруючі компанії активно шукають на усе більш дефіцитному світовому ринку енергетичного вугілля необхідні для додаткового імпорту сотні тисяч тон палива.

Позначки: