"Міністри країн «Вісімки» обговорили проблеми, пов’язані з підготовкою КНДР до запуску балістичної ракети. Це порушує резолюції Радбезу ООН та міжнародні зобов’язання КНДР. Ми закликаємо керівництво Північної Кореї поважати укладені ними же домовленості й утриматися від провокацій", – сказала Хіларі Клінтон на прес-конференції, що відбулася після зустрічей голів МЗС країн «Вісімки», що проводилися у Вашингтоні 11-12 квітня.
Держсекретар заявила, що учасники зустрічі зацікавлені у підтриманні безпеки та стабільності на Корейському півострові та заявили, що найкращий спосіб для КНДР цього досягти – дотримуватися взятих міжнародних зобов’язань.
Якщо ж КНДР запустить ракету, за словами Клінтон, США зробить відповідні кроки, зокрема спробує обговорити дії у відповідь з Радою Безпеки ООН.
Як повідомлялося раніше, Північна Корея заявила про готовність до запуску супутника.
Нагадаємо, 16 березня представник корейського комітету з дослідження космічного простору заявив, що в період з 12 до 16 квітня КНДР «у мирних цілях» планує запустити штучний супутник Землі, який було сконструйовано «за власними технологіями». Подію приуроченно до 100-чя з дня народження засновника країни Кім Ір Сена.
Одразу після цієї заяви Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун закликав КНДР переглянути своє рішення щодо запуску штучного супутника, оскільки це порушить зобов'язання, взяті раніше Пхеньяном, щодо пусків ракет великої дальності.
24 березня президент Республіки Корея Лі Мен Бак назвав майбутній запуск ракети провокацією.
Згодом президент США Барак Обама попередив Північну Корею про можливі санкції, зокрема призупинення програми продовольчої допомоги.
Також у березні міністр оборони Японії Наокі Танака заявив, що японські Сили самооборони розглядають можливість, за якої ракету КНДР зі штучним супутником Землі буде збито. Наразі у країні для виконання погрози завершено розгортання системи ПРО.