"Ми, лідери Канади, Франції, Німеччини, Італії, Японії, Сполученого Королівства, Сполучених Штатів, президент Ради ЄС і президент Єврокомісії зустрілися в Гаазі, щоб знову підтвердити нашу підтримку суверенітету України, її територіальної цілісності та незалежності", – сказано в декларації.
"У документі наголошується, що міжнародне право забороняє заволодіння частиною або всією територією іншої держави "через примус або силу", – йдеться в документі.
"Це порушує принципи, на яких побудована міжнародна система. Ми засуджуємо незаконний референдум, проведений у Криму на порушення Конституції України", – сказано в декларації.
"Ми також рішуче засуджуємо незаконну спробу Росії анексувати Крим в порушення норм міжнародного права і положень конкретних міжнародних зобов'язань. Ми цього не визнаємо", – завили лідери країн.
У цьому зв'язку вони знову підтвердили, що дії Росії "матимуть серйозні наслідки".
"Це явне порушення міжнародного права є серйозним викликом верховенству права в усьому світі і має викликати стурбованість у всіх країн", – сказано в декларації.
"У відповідь на порушення Росією українського суверенітету і територіальної цілісності, і для демонстрації нашої рішучості відповісти на ці незаконні дії, індивідуально і колективно, ми ввели різноманітні санкції проти Росії відносно відповідальних осіб і організацій", – наголошується в документі.
"Ми як і раніше готові активізувати дії, в тому числі секторальні скоординовані санкції, які надаватимуть все більш істотний вплив на російську економіку, якщо Росія продовжуватиме нагнітати ситуацію", – стверджують лідери G7.