Так, міністр фінансів Польщі Ян Вінсент-Ростовський, посилаючись на «дуже глибоко вкорінені структурні проблеми» у валютному союзі зазначає: «Пройде кілька років перш, ніж ми будемо знати, чи буде єврозона добре побудованою та безпечною для того, щоб приєднатися». А лідер опозиції Ярослав Качинський в свою чергу додає, що приєднання Польщі до зони євро було б «економічним самогубством».
Крім того, відповідно до нещодавніх опитувань громадської думки 29% поляків підтримують приєднання до зони євро, порівняно з 38% 15 місяців тому. А опозиція до євро зросла з 47% до 53%.
Видання відзначає, що по всій Центральній та Східній Європі настрої зараз є практично такими ж. Уряди Угорщини, Болгарії, котрі колись вимагали приєднання до єврозони, тепер вирішили притримати такі плани та здійснюють переоцінку витрат та вигод від можливого кроку.
The Wall Street Journal відзначає, що однією з переваг, яка до цього заохочувала країни вступати до єврозони, була перспектива більш низьких витрат на позики. Тепер же коли країни, які не є членами єврозони, бачать як прибутковість по облігаціях таких єврокраїн як Ірландія та Португалія падає, вони все менш впевнені в привабливості єврозони. Так, Польща може брати позики дешевше, ніж вони, а прибутковість її 10-річних облігацій сягає 5,89%.
Крім того, в єврозоні багатші країни повинні рятувати бідних. «Ми всі бачимо як валютний союз перетворюється на союз трансферів та навіть на борговий союз», – зазначив прем’єр-міністр Чехії Петр Нечас. «Ніхто не знає, до чого цей проект призведе. Якщо ви сильна країна, то вам добре бути в єврозоні. Але для бідної країни – це загроза для життя», – додає у свою чергу міністр економіки Угорщини Дьєрдь Матолчі.
У свою чергу голова центрального банку Польщі Марек Белка заявив, що "очевидно краще" бути поза єврозоною. "Оскільки ми можемо здійснювати суверенну грошову політику, у тому числі знецінення валюти і не змушені платити в фонд порятунку інших країн. Ми маємо переваги від членства в Європейському Союзі, але не від єврозони", – сказав він.
Країни Центральної та Східної Європи також побоюються економічних негараздів, які може принести розпад валютного союзу , оскільки їх економіки тісно пов’язані з долею єврозони.