Міністри країн, що входять в організацію країн-експортерів нафти (ОПЕК), на зустрічі у Відні в четвер, 2 червня, не змогли домовитися про нові максимальні квоти видобутку чорного золота на друге півріччя 2016 року. Про це учасники зустрічі заявили після її завершення.
Спільна заява міністрів наголошує на необхідності співпраці для стабілізації ситуації на ринку й не містить жодного пункту, що вказував би на якісь домовленості щодо квот, повідомляє агентство AP. Міністр нафти Індонезії, який брав участь у зустрічі, заявив, що учасникам не вдалося узгодити нові максимальні квоти.
Попри це учасники зустрічі заявили, що задоволені її результатами. Одним з таких результатів стало обрання генеральним секретарем ОПЕК нігерійця Мохамеда Баркіндо.
Ринки одразу відреагували на новину про відсутність домовленості щодо квот вибодутку істотним падінням біржових цін на нафту.
Нагадаємо, ціни на нафту почали стрімке падіння з середини 2014 року головно через так званий "сланцевий бум" у США. Останній призвів до перенасичення світового ринку нафтою й постійного перевищення пропозиції над попитом. На початку 2016 року ціни на нафту опустилися до 30,66 долара США за барель – найнижчої позначки з 2004 року. Однак наприкінці квітня поточного року ціни на чорне золото повернулися до зростання. Зараз ціна коливається поблизу позначки в 50 доларів США за барель.
До ОПЕК належать такі країни як Саудівська Аравія, ОАЕ, Кувейт, Катар, Іран, Ірак, Нігерія, Лівія, Ангола, Алжир, Еквадор, Венесуела та Індонезія.