Країни ЄС скоротили видатки на фінансування НАТО

29 Червня 2011, 12:48

«Вклад європейських країн у зміцнення військового потенціалу НАТО складає лише 20%, якщо ситуація не зміниться, наслідки можуть бути неоптимістичними», – зазначив Расмуссен.

Послаблення військового потенціалу НАТО через скорочення видатків бюджетів багатьох країн ЄС може похитнути значення Європи на світовій арені.

По-перше, із зниженням військової могутності, Європа втратить можливість брати участь в міжнародних операціях, оскільки не матиме достатнього обладнання та достатньої кількості солдатів з відповідною підготовкою.

По-друге, після ослаблення Європи, роль Китаю та Індії зросте, а відповідно збільшиться ризик того, що США будуть більше співпрацювати з Бразилією, Індією та Китаєм, а не з Європою.

Загалом, як пише німецьке видання Die Zeit у 2009 році на військові витрати країни ЄС втратили 194 млрд євро, тоді коли США – 498 млрд євро.

На думку Генсека НАТО країнам ЄС потрібно відмовитися від скорочення видатків на військові сили.

Як повідомлялось, президент України Віктор Янукович під час засідання ПАРЄ у Страсбурзі заявив, що курс України щодо позаблоковості залишається незмінним.

Янукович також заявив, що Україна не братиме участі у європейській системі протиракетної оборони.

Нагадаємо, у ЗМІ з'явився закритий документ з графіком українсько-натівських заходів на 2011 рік, в якому йдеться, що президент Віктор Янукович узяв курс на зближення з НАТО, незважаючи на оголошений ним позаблоковий статус країни.

.

Позначки: