Країни ЄС прийняли документ про посилення антитерористичного законодавства

11 Березня 2016, 22:59

Міністри юстиції країн Євросоюзу узгодили посилення правових положень, метою яких є боротьба з тероризмом. Відповідна директива була прийнята на міністерській зустрічі в Брюсселі. Про це йдеться в повідомленні на офіційному сайті ЄС.

Згідно з документом, незаконними пропонується вважати такі дії, як поїздка в іншу країну в терористичних цілях, а також фінансування, організація і інше сприяння її здійсненню.

Також передбачається покарання за проходження бойової підготовки в таборах терористів і за надання коштів на вчинення терористичних дій.

За оцінками європейського поліцейського агентства Європол, на батьківщину повернулися в загальній складності від 3 до 5 тисяч європейців, які пройшли навчання в таборах терористів у Сирії та інших країнах.

Згідно з планом, терористи будуть відслідковуватися через фінансові потоки, які імовірно можуть бути використані для фінансування терактів. Це дозволить зосередитися на ліквідації джерел прибутку терористів. Планом також передбачено нарощування міжнародного співробітництва у сфері боротьби з тероризмом.