Країни G7 заявили, що продовжать підтримувати суверенітет України – комюніке

10 Червня 2018, 15:26

Лідери країн "Великої сімки" заявили про підтримку суверенітету, незалежності та територіальної цілісності України у межах її міжнародно визнаних кордонів. Про це йдеться у спільному комюніке, опублікованому за підсмуками саміту G7 у Канаді.

 

У документі  засуджуэться незаконна анексії Криму та підтверджується нашу безперервну підтримку суверенітету, незалежності та територіальної цілісності України у межах її міжнародно визнаних кордонів.

 

"Ми зберігаємо нашу готовність допомогти Україні в реалізації її амбіційної і необхідної програми реформ", – наголошується у документі.

 

"Ми нагадуємо, що продовження санкцій чітко пов'язане з тим, що Росія не продемонструвала повне виконання своїх зобов'язань у Мінських угодах та повагу суверенітету України, і ми повністю підтримуємо зусилля у рамках "нормандського формату" та ОБСЄ для вирішення конфлікту в Східній Україні. Якщо цього вимагатимуть наші дії, ми готові ввести додаткові обмежувальні заходи, щоб збільшити ту ціну, яку платить РФ за свої дії", – заявили лідери країн G7.

 

Варто зазначити, що  Росію "Велика сімка" закликала  "припинити дестабілізуючі дії з підриву демократичних систем та згорнути підтримку сирійського режиму".

 

Також у G7 погодилися "продовжувати залучати РФ до вирішення регіональних криз та глобальних викликів".

 

"Ми й надалі підтримуватимемо громадянське суспільство Росії та розвиватимемо міжособистісні зв'язки", – йдеться у комюніке.