Лідери країн "Великої сімки" засудили застосування хімічної зброї в сирійському місті Дума, а також підтримали військові заходи задля зменшення можливостей режиму президента Сирії Башара Асада у використанні хімічної зброї. Про це йдеться в оприлюдненій заяві лідерів країн G7.
"Ми, лідери G7, представляючи Канаду, Францію, Німеччину, Італію, Японію, Сполучене Королівство, Сполучені Штати Америки та Європейський Союз, є єдиними у найбільш суворому засудженні використання хімічної зброї 7 квітня у Східній Гуті, що у Сирії", – наголошується у заяві.
Як зазначається, G7 повною мірою підтримує зусилля США, Британії та Франції.
"Ця відповідь була обмеженою, пропорційною, необхідною та застосованою лише після використання усіх можливих дипломатичних кроків заради дотримання міжнародних норм проти застосування хімічної зброї", – йдеться в повідомленні.
Крім того, "Велика сімка" також заявила, що дотримується політичного процесу у вирішенні кризи в Сирії.
Нагадаємо, у ніч на 14 квітня США, Франція і Великобританія завдали трьох ударів по Сирії у відповідь на застосування президентом Башаром Асадом хімічної зброї проти цивільних осіб.
Пізніше глава Міноборони Франції Флоранс Парлі опублікувала відео удару США, Британії та Франції, по сирійському передмістю Хомса в ніч на 14 квітня.
МЗС Росії одним з першим відреагував на удар коаліції по Сирії. Зокрема, посол Росії в США Анатолій Антонов назвав такі дії США реалізацією заздалегідь розробленого сценарію, а образа президента Росії – неприйнятна і неприпустима.
В свою чергу президент Росії, Владімір Путін звинуватив США у посиленні гуманітарної катастрофи в Сирії і заявив, що РФ скликає екстрене засідання Радбезу ООН "для обговорення агресивних дій США та їх союзників".
Згодом низка країн відреагували на дії США, Франції та Великобританії. Країни західної Європи та Ізраїль висловили свою підтримку, а Росія, Іран, Китай та Білорусь – засудили.
Україна висловила солідарність зі США, Великою Британією та Францією і заявила, що підтримує дії союзників у відповідь на застосування Дамаском хімічної зброї в сирійському місті Дума, яке призвело до численних жертв серед мирного населення.