«Ми зобов'язуємося вжити всі необхідні дії по збереженню стабільності банківських систем і фінансових ринків», – йдеться в документі.
Серед основних викликів виділяються «крихкість фінансової системи, потрясіння на ринках, слабке економічне зростання і неприйнятно високий рівень безробіття».
«Ми здійснюємо серйозні заходи для підтримки фінансової стабільності, відновлення довіри, а також для підтримки економічного зростання», – йдеться в документі.
Зокрема, зазначається, що «країни зони євро зробили ключові кроки щодо забезпечення стійкості фінансових систем і реалізують рішення, прийняті своїми лідерами на саміті 21 липня 2011 року».
Щодо США сказано, що там реалізується «значний пакет заходів щодо посилення економічного зростання і поліпшення ситуації на ринку праці за допомогою інвестицій, податкових стимулів та цільових кроків зі створення робочих місць». Все це поєднується з «проведенням реформ, спрямованих на відновлення стійкості бюджету в середньостроковій перспективі».
Країни G20 підтвердили «прихильність підтримання економічного зростання, впровадження надійних планів бюджетної консолідації, а також забезпеченню сильного, стійкого і збалансованого зростання».
Як наголошується в документі, «це потребуватиме колективного і жорсткого плану дій», у реалізації якого свою роль повинна зіграти кожна зі сторін.
Зараз ведеться «спільна робота над тим, щоб такий скоординований план, спрямований як на короткострокову, так і на довгострокову перспективу, був реалізований на майбутньому саміті «двадцятки» в листопаді нинішнього року.
Нагадаємо, напередодні у зв’язку з поганими новинами про стан світової економіки різко обвалилися фондові ринки.
У Міжнародному валютному фонді раніше заявили, що світова економіка «увійшла у небезпечну фазу».
Як писало у серпні видання The Guardian, результати падіння ринків останнім часом показують, що світова економіка наближається до глибокої рецесії.