Країни Балтії розширили санкції проти Білорусі

25 Вересня 2020, 16:21

Литва, Латія та Естонія ухвалили рішення про розширення персональних санкцій проти білоруських чиновників режиму самопроголошеного президента Білорусі Аляксандра Лукашенки. Про це 25 вересня повідомляють Міністерства закордонних справ країн Балтії, як передає РБК-Україна.

 

У відомстві Естонії повідомляють, що 98 білоруським посадовцям, які грали ключову роль у фальсифікації виборів та в застосуванні насильства до протестувальників, заборонять в'їзд у країну. 

 

"Ми висловлюємо своє ставлення до подій в Білорусі через санкції. Ми закликаємо білоруську владу негайно покласти край насильству щодо білоруського народу і вимагаємо звільнення всіх затриманих, в тому числі політичних в'язнів", – наголосив глава МЗС Естонії Урмас Рейнсалу.

 

МЗС Латвії розширило санкційний список білоруських чиновників до 101. Список розмістили на офіційному веб-ресурсі відомства.

 

Про розширення санкцій проти білоруських посадовців оголосив і міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс. Однак міністр не уточнив, скільки саме білоруських чиновників потрапило до списку.

 

Нагадаємо, самопроголошений президент Білорусі Аляксандр Лукашенка у середу, 23 вересня, провів таємну інавгурацію у Палаці Незалежності в Мінську. Своєю чергою, опозиція Білорусі закликала до безстрокової акції непокори через інавгурацію Лукашенки. Очільник МЗС Дмитро Кулеба зазначив, що влада України проведе термінову нараду, під час якої українська сторона повинна визначитися з оцінкою політичного статусу Лукашенки.

 

Європейський Союз не визнав легітимність Лукашенки та закликав до проведення нових вільних виборів під спостереженням ОБСЄ.