Антон Санченко письменник

Країна кряків і лайфгаків

Світ
8 Березня 2022, 20:30

Вони так довго культивували ностальгію за СРСР, пломбіром по 19, що провалилися в нього миттєво. Портал для попаданців розверзся.

 

Без карток, без брендів, без джинсів Леві Страус і кросівок Адідас, без поїздок за кордон, без процесорів, без програмного забезпечення, без міжнародного спорту, без валюти, без західних банків, без західного автопрому, без західних літаків, без хай там якої ліберальної преси, без доступу на світові сайти – від Вікіпедії до Тік-Току.

 

Інформаційну кампанію з виправдання вторгнення в мережі повністю провалено. Постановочні сюжети на ТБ, якими росіяни 8 років тому шокували не тільки світ, а й нас – ніхто не очікував від їхніх журналістів такої хуцпи з розіп’ятими хлопчиками – повністю програли селфі сіверянських трактористів на тлі розкуроченої російської техніки. Новий жанр українського Ютубу – «розпаковка» танків. (“Куме, а чого це вони танк мішками з піском обклали? Динамічний захист пропили?”) Коли пішли ролики допиту зачуханих полонених, які всі як один «заблудились на навчаннях», навіть збиті льотчики, що бомбили Харків, – росіяни превентивно відключили фейсбук. 11 березня обіцяють повність закуклити суверенний Рунет. Тобто збулася мрія їхнього письменника Дмитра Горчєва про “Чебурнет”.

 

Але найбільше серед панічних чуток мені найбільше подобається оце. Виявилося, що на Росії не виробляють жіночих прокладок. Повна реконструкція.

 

“How lucky You are, girls, back in USSR!”

 

Ну і згадка про пломби з цементу і радянські бормашини з педальним приводом – “голь на выдумки хитра”. А ще голь любить кряки піратських програм і різноманітні лайфгаки. Правда, Фотошоп старше 2016 року чомусь нормально не крякається. Захід ужив заходів. Важко буде Артемію малювати перемогу без фотошопу.

 

Читайте також: “Путін — це породження тієї радянської тіні, з якої він вийшов”

 

Та й лайфгаки їхні здебільшого з жанру «як зекономити літр спирту на заправці гірокомпаса», після чого ракети падають не туди.

 

Оскільки Visa і MasterCard заборонили випуск нових карт, а старі всередині Росії ще діють, російські банки подовжують термін дії старих. Ну хто б сумнівався — країна кряків і лайфгаків.

 

Отже, один рівень авторизації знесли, ваш вихід, українські інтернетні шахраї. Допоможіть батьківщині, досить ото «мама я в міліції». Грабуйте лаптів. Допомагайте «вивести гроші за кордон».

 

Мене вже не бісить, а смішить цивілізація хитровжучених лайфгакерів. Любителів піратських фільмів, крадених книжок, крякнутих програм, безкоштовних пробників парфумів, фуршетів для преси, і дауншифтингу на «сказочноє Балі». Залізна завіса опускається з такою швидкістю, що ці «дауншифтери» як таргани ломанулися в останні країни, де ще приймають їхні літаки. 37 літаків з Москви на Вірменію за день. 25 тисяч «туристів» у Грузію за кілька останніх днів. Байдуже, що саме росіянці послідовно шматували цю країну впродовж трьох десятиліть. Сором їм не відомий.

 

Як і честь. Воюють вони теж переважно «солдатською смєкалкою» і «військовою хитрістю». На Сумщині вони познімали прапори з сільрад і намагалися прориватися колонами під українським прапором. В Гостомелі і в Херсоні вони захопили склади обмундирування Нацгвардії та ЗСУ і перевдягалися в українську форму, їх видав тільки акцент та відсутність шевронів. Дякую художникам, що весь 2014 рік малювали шеврони для кожної бригади ЗСУ. Єрмоленка не підробиш — так само, як паляницю.

 

Вони в своєму бажанні «всіх надурити і залишитись на висоті» здаються собі дуже винахідливими і креативними, ржуть над «тупими американцями» голоском Задорнова. Але викликають вже тільки огиду. Світ зітхнув з полегшенням, відгородившись від їх креативу.

 

Не можна обманювати довіру. Не можна користатися моментом. Не можна любити халяву. Бо перетворишся на росіянця.

 

Пронизливий допис з львівського вокзалу, що зараз зустрічає біженців з усієї країни канапками і чаєм:

– Бабусю, це все безкоштовно?

– Нічого безкоштовного нема, це хтось купив і нас пригощає. Спасибі львів’янам.

 

В Херсоні так і не знайшлося людей, що повелися на роздачу «гуманітарної допомоги» від ласкавого агресора. Мабуть, читали Подерв’янського про масло і його кількість. «Блинов на лопате» для геббельс-ТБ не вийшло. Що як не це краще доводить, що ми не «одиннарот»?

 

В той час, як росіяни панічно тікають від призову літаками в Грузію і пішки в Фінляндію, в Україну повертаються півтори сотні тисяч заробітчан – боронити країну.

 

Боже, дай нам втримати Україну по цей бік Залізної завіси!

 

А з любителями пломбіру по 19 копійок, які повертаються в СРСР, хочу поділитися своїм лайфгаком. Якщо вам треба на розмір-два розносити тісні черевики, засуньте в черевик презерватив, наберіть у нього води, і на ніч засуньте черевики в морозилку.

 

Хоча краще би чийсь батько скористався гумовим "виробом номер два" за призначенням.