У комунальному підприємстві "Вода Донбасу" повідомили, що загроза розливу хлору через пошкодження Донецької фільтрувальної станції існує, проте не становить екологічної загрози. Про це Громадському розповів виконувач обов’язків КП "Вода Донбасу" Олександр Євдокімов.
"Загроза розливу хлору в результаті якихось бойових ситуацій завжди існувала. Доки фільтрувальна працює в нас є технічні можливості стримати цю хвилю та ліквідувати аварію, тому все поки під контролем. Зона ураження одного контейнеру з хлором — близько 900 метрів. Це невелика зона далеко від населених пунктів. На цій території буде випалено хлором все, що росте і живе, але це все відновлюється. Я тут великої екологічної проблеми не бачу", — зауважив він.
Євдокімов також наголосив, що у випадку зупинки станції внаслідок бойових дій проводиться евакуація людей, а також вивозяться запаси хлору.
"Якщо 5 контейнерів, які є на складі всі одночасно (пошкодяться), то зона ураження підвищується до 3-3,5 кілометрів. Але по мірі віддалення від центру в ній знижується концентрація хлору", — сказав він.
Євдокімов також розповів, що домовленість про півторакілометрову зону безпеки навколо фільтрувальної станції не виконується і цю територію постійно обстрілюють.
Нагадаємо, 8 червня через обстріли з Донецкої фільтрувальної станції було прийнято рішення вивезти 4 тонни хлору та евакуювати усіх працівників.
Тоді ж Міністерство з питань тимчасово окупованих територій повідомило, що в місті Авдіївка та селах Орлівка і Ласточкине Ясинуватського району припинено подачу води через знеструмлення Донецької фільтрувальної станції.