Кожного року в Україні від туберкульозу помирає 7,5 тис. людей

24 Березня 2012, 11:23

Між тим, експерти та представники уряду наголошують на незначному зменшенні обсягів епідемії сухот серед українців, а парламент ухвали закон про посилення боротьби проти туберкульозу.

Згідно з прогнозом Національного інституту фтизіатрії і пульмонології імені Феофіла Яновського, якщо ріст стійкого до ліків туберкульозу та ВІЛ-інфекції не приборкати, через 10 років смертність від недуги може зрости у 2,5 рази.

Як повідомлялося раніше, Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) виділить Україні $1 млн на протитуберкульозні ліки, повідомив представник ВООЗ в Україні Кіз де Йонкер.

Нагадаємо,  22 березня  парламент ухвалив закон щодо посилення боротьби з туберкульозом. Документ передбачає безоплатну, доступну медичну допомогу усім людям в разі захворювання на туберкульоз та примусову госпіталізацію хворих на заразні форми туберкульозу, що порушують протиепідемічний режим, за рішенням суду.

В Україні з 1995 року оголошено епідемію туберкульозу. За ці роки від цього захворювання померло близько 150 тис осіб. Україна, за даними ВООЗ, входить до трійки країн світу з найвищим рівнем захворюваності на ускладнену форму туберкульозу.

Читайте також: Епідемія туберкульозу стала національною проблемою