Кожен п’ятий українець готовий змінити місце проживання заради гідної роботи

3 Липня 2013, 11:18

32% офісних працівників стверджують, що вони ніколи не переїжджали, і серед них суттєво більше жінок, ніж чоловіків (45% і 28% відповідно). 

Згідно з дослідженням, кожен п'ятий офісний працівник готовий змінити регіон проживання заради хорошої роботи. При цьому готовність до переїзду і мотивація значно відрізняється залежно від сфери діяльності.

Згідно статистиці порталу bigmir.net, офісні працівники активно шукають в інтернеті інформацію щодо працевлаштування в Росії, США та країнах Азії.

При чому їх цікавить як сезонна чи вахтова робота, так і постійне працевлаштування.

Близько третини працівників принаймні раз мали досвід переїзду з меншого населеного пункту в більший, у той час як тільки 14% опитаних були змушені здійснити переїзд із більшого міста до меншого.

Згідно з даними кадрового порталу, третині офісних працівників великих міст доводилось переїжджати у зв’язку зі зміною роботи до іншої країни. Найбільшою популярністю серед працівників користуються країни СНД (17%) і країни Європи (12%). На роботу до США чи Канади виїжджало 6% опитаних, а в країни Азії — 3%. При цьому лише 3% пошукачів переїхали з іншої країни до України в пошуках роботи.

33% "трудових мігрантів" переїжджали двічі-тричі у зв’язку зі зміною роботи. Кожен десятий змінював місце проживання через роботу більше, ніж чотири рази, і лише 4% офісних працівників постійно знаходяться в переїздах.

Кияни більш перебірливі в пропозиціях, ніж представники регіонів. Принаймні першим частіше вдається втримуватись на новій роботі в іншому місті (69%). Вихідцям з інших міст це вдається лише в 44% випадків. Чоловіки більш мобільні, ніж жінки. Так, більше ніж один раз із причини працевлаштування переїжджали 57% чоловіків і близько 40% жінок.

Основними причинами переїзду працівники вказують відсутність гідної роботи в рідному місті чи країні (22%), можливість заробляти більше в іншому регіоні чи країні (22%), неможливість подальшого професійного розвитку без переїзду (18%), а також цікаву пропозицію від нового роботодавця (16%).

Інколи основною причиною переїзду стають сімейні або особисті обставини (8%), такій самій кількості офісних працівників просто не подобалось їх старе місце проживання. Кожен десятий переїхав через переведення на аналогічну посаду або ж через підвищення в рамках однієї компанії. Серед чоловіків принаймні один раз переїжджати через роботу доводилось кожному другому. Серед жінок цей відсоток суттєво менший — 39%.  

Понад  70% опитаних не шкодують про рішення змінити місце проживання через роботу. Більше половини позитивного досвіду в цій сфері —  у працівників із Києва. А 20% опитаних стверджують, що хоча переїзд був нормальним, але, в результаті, нічого особливо не змінилось. Шкодують про зміну місця проживання менше 3% респондентів, і жінок серед них більше, ніж чоловіків.

Рішення про переїзд було легким майже для половини працівників, 47% яких відразу й без труднощів зважились на зміну місця проживання. Майже 40% опитаних довго обдумували перспективу переїзду, зважуючи всі «за» і «проти». Важко це рішення далось кожному сьомому. Кияни, традиційно, вагаються менше, ніж мешканці інших міст.

Ненабагато більше 5% працівників, котрі переїжджали, вказують на те, що налагоджувати контакти з новими співробітниками було складніше, ніж просто при зміні роботи; мовні проблеми виникали в 4% працівників, а необхідність звикати до нового клімату — в 3%.

Усерйоз міркувати про переїзд до іншого міста або країни заради роботи доводилось 61% тих працівників, які ніколи не переїжджали у зв’язку з працевлаштуванням. Майже половина з них не погодилась на зміну місця проживання тому, що пропозиція про роботу не була достатньо привабливою, а третина не захотіла переїжджати в зв’язку з особистими чи сімейними обставинами.

Менше 5% відзначили, що їх влаштовує робота, що в них є.

56% тих, хто задумувався над можливістю переїзду заради роботи, погодились би влаштуватись у компанію, що знаходиться в іншому місті, тільки на дуже хорошу посаду і з дуже хорошою зарплатою. Заради нових вражень погодились би попрацювати близько 20% опитаних, а 18% працівників відзначили, що готові до переїзду з метою працевлаштування тільки закордон чи в більш розвинутий регіон України.

Половина опитаних хотіла би попрацювати в Європі, третина — у США чи Канаді, четвертина — в інших країнах, а 15% погодились би попрацювати і в Україні з переїздом із меншого населеного пункту до більшого.

Дані були отримані в результаті опитування, проведеного дослідницьким центром міжнародного кадрового порталу hh.ua в травні-червні 2013 року, було опитано 911 респондентів.

Нагадаємо, згідно з попередніми дослідженнями,  наймобільнішими визнані топ-менеджери (майже 40% пошукачів цієї профгрупи готові до зміни місця проживання). Також значну мобільність декларують маркетологи (26% ), управлінці у виробничій сфері (21%), менеджери з продажу (21%) та ІТ-спеціалісти (25%).

Читайте також: Українці мріють про гнучкий графік роботи, часті відрядження і власний бізнес.