"Сам термін "вибіркове правосуддя" – це термін політологічний, і він народився десь у надрах політологічної думки Європейського союзу. У тлумаченні наших європейських колег це начебто як система репресій опозиції через судову систему. Так от я абсолютно впевнений, що такої системи репресій щодо української опозиції не існує", – сказав Кожара.
Він висловив упевненість, що мільйони українців підтримують рішення суду, який у жовтні 2011 року засудив Тимошенко за перевищення повноважень при підписанні газового контракту з РФ в 2009 році.
При цьому Кожара запевнив, що Київ, враховуючи зацікавленість європейської сторони, готовий надалі обговорювати питання, пов'язані з кримінальними справами в Україні.
Як відомо, Євросоюз неодноразово висловлював занепокоєння переслідуванням лідерів української опозиції – зокрема, екс-прем'єра Юлії Тимошенко та екс-міністра МВС Юрія Луценка. ЄС вважає ці кримінальні справи прикладом вибіркового правосуддя в Україні і наголошує, що, якщо ситуація не зміниться, це може негативно позначитися на перспективі підписання угоди про асоціацію з ЄС