Майже за 4,5 години Orion зробив один оберт навколо Землі на низькій орбіті і ще один – на високій, піднявшись приблизно в 15 разів вище орбіти МКС.
Багаторазовий космічний корабель Orion 5 грудня 2014 року приводнився в Тихому океані. Про це в Twitter повідомляє NASA.
Приблизно через годину після приводнення фахівці NASA та американські військові приступлять до транспортування капсули Orion на десантний корабель ВМС США. Згідно з планами агентства, до Космічного центру Кеннеді на мисі Канаверал апарат має прибути до 25 грудня 2014 року.
Загальний час подорожі Orion склав приблизно 4,5 години. У цей період корабель зробив один оборот навколо Землі на низькій орбіті і ще один – на високій, піднявшись приблизно в 15 разів вище орбіти Міжнародної космічної станції.
Апарат пройшов через радіаційний пояс Землі та на швидкості до 32 тисяч кілометрів на годину увірвався в атмосферу Землі, де корпус Orion розігрівся до температури в 2,2 тисячі градусів Цельсія. Завершив свою подорож апарат в Тихому океані за допомогою 11 парашутів.
Основною метою місії є тестування Orion в екстремальних умовах космічного польоту. Для цього на ньому встановлено понад тисяча датчиків, аналізом даних із яких займатимуться фахівці NASA.
На орбіту Orion вивела ракета-носій Delta IV, запущена з космодрому на мисі Канаверал у Флориді. Сам багаторазовий космічний апарат американці планують використовувати для польотів на Марс: у 2021 році з участю Orion і надважкої ракети SLS (Space Launch System) астронавти вирушать вже до Червоної планети.