Корупція в Міноборони. Суд повернув закордонні паспорти Павловському

14 Червня 2018, 11:22

Солом'янського районного суду Києва повернув закордонні паспорти заступнику міністра оборони Ігорю Павловському, якого підозрюють у розкраданні близько 150 мільйонів гривень. Відповідне рішення ухвалив суддя за результатами розгляду клопотання САП про продовження запобіжного заходу.

 

Так, перший заступник керівника САП Максим Грищук просив продовжити дію всіх процесуальних обов'язків, покладених на Павловського, зокрема, здачу закордонних паспортів до Державної міграційної служби.

 

У свою чергу, підозрюваний і його адвокати проти задоволення клопотання заперечували й просили відмовити в його задоволенні.  За їх словами, пред'явлена Павловському підозра необґрунтована, жоден із зазначених прокурором ризиків не доведений.

 

Як зазначається, обов'язок здачі закордонних паспортів перешкоджає роботі Павловського, оскільки він як заступник міністра оборони зобов'язаний виїжджати за межі України для виконання своїх посадових обов'язків, зокрема для участі в засіданнях Спільної українсько-турецької комісії з питань оборонно-промислового співробітництва, Міжурядової українсько-в'єтнамської комісії з питань військово-технічного співробітництва, Міжурядової українсько-китайської координаційної комісії з питань військово-технічного співробітництва, взяти участь у Міжнародній виставці наземних та повітряних сил у Франції, на підтвердження чого стороною захисту були надані відповідні документи.

 

Суд частково задовольнив клопотання прокурора САП, проте вирішив повернути закордонні паспорти.

 

Як повідомлялося, 28 березня Національне антикорупційне бюро України завершило досудове розслідування щодо посадовців Міністерства оборони України, яких підозрюють у розкраданні державних коштів у сумі понад 149 мільйонів гривень під час закупівлі палива для потреб оборонного відомства.

 

Нагадаємо, 11 жовтня НАБУ затримало заступника міністра оборони Ігоря Павловського та директора Департаменту державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів  МОУ Володимира Гулєвича, службовця відділу Департаменту державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів і працівника Департаменту внутрішнього аудиту МОУ за підозрою в розтраті державних коштів у сумі майже 150 млн грн. Корупційні схеми були пов’язані із закупівлею палива для оборонного відомства.

 

За інформацією ЗМІ, посадовці компанії "Трейд Коммодіті", яких підозрюють у причетності до розкрадання, втекли напередодні затримання. Згодом Національне антикорупційне бюро України затримало одного з інвесторів компанії "Трейд Коммодіті" Володимира Трофименка, а також Міноборони зобов’язали виплатити "Трейд коммодіті" понад 8 млн грн гарантій за пальне.

 

Наприкінці жовтня Національне антикорупційне бюро України оголосило у розшук ще двох підозрюваних у кримінальному провадженні за фактом розтрати коштів державного бюджету в особливо великих розмірах під час закупівлі палива для Міністерства оборони.