Корупція в Міноборони. Підозрюваний попросив допомоги в посла США

14 Березня 2018, 21:19

Підозрюваний у кримінальному провадженні за фактом розтрати коштів держбюджету під час закупівлі палива для Міноборони Олександр Малиш звернувся по допомогу до посла США в Україні Марі Йованович. Про це повідомив Олег Бабич, адвокат іншого підозрюваного, у коментарі "Обозревателю".

 

Як зазначається, Малиш направив Йованович відкритий лист, у якому виклав свою версію обставин справи, а також попросив про особистий прийом.

 

"В умовах, коли з 24 квітня 2016 року в Україні почалося загальне подорожчання палива, заключення в червні 2016 року додаткових угод з ТОВ "Трейд Коммодіті" щодо підвищення ціни і, відповідно, зменшення обсягів постачання було єдино можливим управлінським рішенням, яке запобігло закупівлі палива Міноборони за ще вищими цінами", – повідомив він.

 

Крім того, згідно з заявою, Малиш наголосив, що "не вчиняв інкримінованого йому злочину".

 

Як повідомлялося, 8 лютого Керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький заявив, що розслідування кримінального провадження щодо розкрадання державних коштів під час закупівлі палива для Міноборони наближається до завершення.

 

Нагадаємо, 11 жовтня НАБУ затримало заступника міністра оборони Ігоря Павловського та директора Департаменту державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів  МОУ Володимира Гулєвича, службовця відділу Департаменту державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів і працівника Департаменту внутрішнього аудиту МОУ за підозрою в розтраті державних коштів у сумі майже 150 млн грн. Корупційні схеми були пов’язані із закупівлею палива для оборонного відомства.

 

За інформацією ЗМІ, посадовці компанії "Трейд Коммодіті", яких підозрюють у причетності до розкрадання, втекли напередодні затримання. Згодом Національне антикорупційне бюро України затримало одного з інвесторів компанії "Трейд Коммодіті" Володимира Трофименка, а також Міноборони зобов’язали виплатити "Трейд коммодіті" понад 8 млн грн гарантій за пальне.

 

Наприкінці жовтня Національне антикорупційне бюро України оголосило у розшук ще двох підозрюваних у кримінальному провадженні за фактом розтрати коштів державного бюджету в особливо великих розмірах під час закупівлі палива для Міністерства оборони.